hornonitrianska enduro seria 2023

HES – skratka, ktorá v rámci mtb endura aj v sezóne 2023 prerástla svoj región

Chceš si zapretekať v rally formáte na bicykloch a to najmä smerom dolu? Láka ťa enduro mtb, ale máš rešpekt pred veľkými pretekmi? Chceš si užiť pohodovú atmosféru, ktorá skôr pripomína bike kemp ako stresujúce preteky? Alebo si seriózny pilot a chceš sa pomerať s najlepšími?

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedal áno, nie je lepšieho seriálu pretekov v našej zemi, ako Hornonitrianska enduro séria, ktorá už pomaly presahuje hranice regiónu. A to nielen pretekmi, ale aj svojim menom. Aj sezóna 2023 prinesie štyri zárezy do gripov v podobe kvarteta pretekov. Pretekov, ktoré sa okrem skvelých tratí a organizácie vyznačujú neopakovateľnou pohodovou atmosférou.

Viac nám prezradia Buši a Filip, ako hovorcovia za organizátorov série združújich sa pod občianskym združením Hornonitrianske stopy.

Hornonitrianska enduro séria plagát 2023

? Čo nové chystáte do sezóny 2023 v rámci Hornonitrianskej enduro série? Jedna lokalita odbudla, aby pribudla úplne nová. Ostatné novinky, traily?

  • Čau, áno ako si uviedol v otázke a je zrejmé aj z kalendára, Drozdovo v kalendári pretekov chýba. Nahradia ho preteky v Jasenskej doline, ktorá ponúka skvelé zázemie a výborné pretekárske trate. Čo sa týka ostatných noviniek tak v Partizánskom pribudli nové technickejšie trate, na ktoré sa všetci môžete tešiť už o necelé dva týždne.
  • Predstavujeme novú kategóriu KIDS – deti do 12 rokov vrátane. Bude sa jazdiť na dvoch kolách a to Baťove traily a Bojnice. Pretekári danej kategórie si môžu vyskúšať svoje prvé enduro preteky na jednoduchších tratiach. Pôjdu vždy 2 vybrané traily z pôvodných pretekov. Povinná je fullface prilba a chrbtový chránič, alebo batoh s chráničom.
  • V Bojniciach bude aj pretek pre najmenšie deti.
  • Okrem toho chceme pracovať na sprievodnom programe v sobotu po tréningu. Chystá sa punkový koncert v Partizánskom, Bunny hop contest, taktiež máme v pláne organizovať Best trick, dual slalom a iné zábavky v rámci všetkých kôl.
  • Online prihlasovanie – cez stránku nášho generálneho sponzora MTBIKER
  • Cena štartovného – museli sme navýšiť cenu na 30 €, online 25 €, nakoľko sme rozšírili kategórie a snažíme sa každým rokom pozdvihnúť úroveň. To stojí nemalé peniaze.
HES 2023

? HES má v sezóne 2023 oproti minulému roku zmenený kalendár. Preteky budú pred a po letných prázdninách. Čo vás k tomu viedlo?

Prvé ročníky sme organizovali v tomto istom formáte a minulý rok sme to skúsili v termínoch aj cez prázdniny. Na základe ohlasov pretekárov a aj našich postrehov v rámci organizácie, sme zvážili  pre a proti. Myslíme si, že veľká časť ľudí býva v lete na dovolenkách, festivaloch a iných letných akciách, prípadne posiela mládež na prázdniny k starým rodičom alebo do rôznych táborov. Veríme, že vybrané termíny prispejú k vyššej účasti pretekárov na jednotlivých kolách.

? Moja klasická otázka: prečo by som mal prísť na HES v roku 2023?

Určite preto, že máš šancu vyhrať a to nielen vďaka najrýchlejšiemu času v cieli, ale napríklad aj na sprievodných akciách alebo v tombole, ktorá vzniká v spolupráci s hlavným partnerom podujatia MTBIKER. Okrem toho stretneš ľudí, ktorých si po celý rok nevidel. Spoločne sa zabavíte na kopci a v cieli si vymeníte zážitky z tratí a v podstate z celej sezóny.

? Je niečo, čo by ste chceli odkázať (aj novým potenciálnym) pretekárom pred HES 2023?

Novým pretekárom by som chcel odkázať, aby sa nebáli, pretože sa naozaj nemajú čoho báť. Na pretekoch vždy vládne skvelá atmosféra, všetci sa naokolo podporujú a pomáhajú si. Ak aj nemáš partiu kamarátov, s ktorými by si prišiel, príď sám a tu si partiu nájdeš. A všetkým ostatným by som chcel odkázať aby sa jazdením bavili a prinášalo im radosť a úsmev na tvári. Pretože to je na cyklistike najdôležitejšie. A ešte aby sa vám vyhýbali zranenia.

HES 2023

PS: všetky použité foto v článku sú z posledných pretekov HES 2022 v Bojniciach.

Mne na záver neostáva nič iné, ako organizátorom popriať hladký priebeh a vás všetkých srdečne pozvať na HES 2023.

Vidíme sa na (súťažných) trailoch

Článok zaujal? Prihlás sa na odber, aby Ti žiadny ďalší neušiel. Na spame nejazdím!

Be the first to comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.