Čo je bicyklizmus?

Bicyklizmus sa vydáva po stopách slovenských singletrailov, ale aj ciest. Super typy na cyklo výlety, reporty a moje know-how – to naj z MTB a domácich bike trailov pohľadom „bežného“ bikera.

Odborne: „Bicyklizmus je stav, ktorý je charakterizovaný špecifickými príznakmi v oblastiach záujmov a sociálnych vzťahov. Cyklistika je častokrát jediná priorita daného jedinca, o ktorej správnosti je schopný a ochotný presviedčať rodinu a široké okolie. Postihnuté osoby trpia neodbytnou potrebou fyzickej aktivity na bicykli. Pri jej nedostatku sa dostavujú negatívne zmeny nálad, častokrát sú podráždení, nevrlí či nesústredení.“

Zdroj: Zdravoveda a osobné skúsenosti

A práve pre podobné typy ľudí, (ale nie len pre nich) je v rámci terapie určená táto stránka.

Môj príbeh bicyklizmu

Bicykel bol mojím neoblomným spoločníkom už od útleho detstva. Môj prvý detský galuskový bicykel bol vyrobený ešte za bývalého režimu. Ako školák som presedlal na legendárny oceľový BMX 20, ktorý mi bol na začiatkoch trochu priveľký, čo viedlo k mnohým pádom (jeden z úvodných skončil otrasom mozgu). Nikdy nezabudnem, ako sa s ním otec zjavil vo dverách nášho bytu.

Ešte ako školák som si dlho odkladal všetky úspory na vkladnú knižku, aby som potom kúpil prvý „ozajstný“ horský bicykel. V tej dobe oceľáčik na pákových brzdách. Prekvapivo okrem rámu som na ňom zničil takmer všetko, čo sa dalo. Zadnú gumu som „vyflekoval“ do hladka za necelé 2 týždne.

Neskôr na vysokej škole som po letnej brigáde vrazil moje úspory do skladaného celoodpruženého bicykla. Ľahučký jednočap mi tak otvoril nevídané možnosti. Dnes je v šťastnom vlastníctve mojej sestry a ja som vystriedal mnohé iné bicykle.

Bicyklizmus, ako zanietenosť k tomuto športu, odhliadnuc na bicykel, na ktorom sa momentálne vozím, však neustále rastie…

Bicyklizmus.sk

Horská cyklistika a gravel sú pre mňa ideálny spôsob relaxu. Popri práci a rodine väčšinou jazdím sám. A keďže aj rád rozprávam, práve prostredníctvom tejto stránky prijmi pozvanie súc mojim poslucháčom.

Ak chceš podporiť bicyklizmus, stačí jednoducho:

  • Zdieľať články, či fotky
  • Prihlásiť sa na automatický odber noviniek cez formulár vpravo hore alebo na konci každého článku
  • Lajkni fan page na Facebooku, či Instagrame
  • Použi linky tejto stránky na vlastnom blogu či webe
  • Kľudne prispej svojim obsahom

V prípade hocjakých otázok, pripomienok alebo rád ma kľudne kontaktuj prostredníctvom sociálnych sietí, okomentuj článok, alebo mi napíš priamo na andrej@bicyklizmus.sk

Pozdravuje

Andrej

Článok zaujal? Prihlás sa na odber, aby Ti žiadny ďalší neušiel. Na spame nejazdím!

Be the first to comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.